יישור שיניים – כבר מזמן לא (רק) לילדים!

כותב: ד״ר עומר פלייסיג

 

אולי שמעתם ואולי עוד לא… אבל יישור שיניים הוא כבר מזמן לא נחלתם של הילדים!

יותר ויותר מבוגרים (לענייננו – בני 18 ומעלה) פונים לטיפולים אורתודונטיים –
חלקם לא עברו יישור שיניים מעולם והחליטו שהגיעה העת…
חלקם עברו יישור שיניים כמתבגרים וכעת רוצים לשפר את המראה ב"סיבוב" קצר נוסף…
וחלקם זקוקים ליישור השיניים כחלק מטיפולי שיניים אחרים נלווים.

זה טרנד שהולך ומתגבר – לא רק בארץ, אלא בכל העולם! האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה מצא בסקר שנערך לפני מספר שנים ש-50% מהמטופלים ביישור שיניים הם מעל גיל 18! נתון מדהים לכל הדעות שרק הולך ומתעצם! לתחושתי, בארץ המספרים קצת יותר נמוכים אבל אין ספק שעוד ילכו ויעלו…

ניסיתי לחשוב מה גרם לתופעה הזו להתרחב בשנים האחרונות – הנה מספר נקודות:
1. אני חושב שהסיבה העיקרית לגידול במספר המטופלים ליישור שיניים נעוצה בפיתוח ושיפור של שיטות ומכשירים אסתטיים מאד ליישור שיניים כדוגמת סמכים (קוביות) לבנים/שקופים ואפילו מכשירים שהם כמעט בלתי נראים – כדוגמת סמכים פנימיים (לינגואליים) וקשתיות שקופות (כדוגמת אינויזליין Invisalign). המכשור הזה מקובל יותר בעיני אוכלוסיית המטופלים הבוגרת וכך יוצא שיותר ויותר מהם בוחרים לעבור יישור שיניים.
2. המודעות לבריאות השיניים, החניכיים והאסתטיקה של האוכלוסיה גדולה באופן משמעותי ביחס לשנים קודמות ולכן גם כאשר קיימת למשל צפיפות שיניים קלה בלסת התחתונה (תופעה שכיחה מאד באוכלוסיית המטופלים הבוגרים, שגם מחמירה עם הגיל), יותר ויותר מטופלים יחליטו לחפש פתרון לעניין.
3. עלות הטיפולים ביחס ליוקר המחיה ירדה באופן משמעותי בשנים האחרונות ואם נוסיף למשוואה את ההנחות הניתנות עבור טיפולים במסגרות של ביטוחים משלימים/קופות החולים – אנו עדים לכך שיותר ויותר אנשים יכולים להרשות לעצמם יישור שיניים ויתרה מכך, באמצעות מכשור אסתטי ומתקדם.
4. בואו נודה על האמת – החברה שלנו הופכת יותר ויותר לחברה שמקדשת את היופי והאסתטיקה. אנשים (ולא רק נשים) משפרים את המראה של חלקי הגוף השונים, והשיניים הם חלק בלתי נפרד מהטרנד הכללי.

אז אם חשבתם ש"פספסתם את הרכבת" של יישור שיניים – תחשבו שוב! היא עדיין בתחנה, ממתינה לכם והיא יכולה להציע לכם נסיעה כיפית ומהנה! 🙂

צרו עימי קשר לבדיקה ללא עלות דרך מילוי הפרטים באתר
ועד אז, שמרו על החיוך!

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה

אתם קרובים להכיר סטנדרט חדש ברפואת שיניים

לשיחת ייעוץ ללא עלות:

072-394-1436

לשיחת ייעוץ ללא עלות:

או השאירו פרטים ונציגנו ישוחח עימך על כל הפרטים